Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
209885

Kosewo 2011

   Od 5 lipca trwa radiowy biwak wakacyjny Klubu SP3KWA w ośrodku żeglarskim Horn w Kosewie nad j.Powidzkim (gmina Ostrowite W-SP-04). Nadajemy i odbieramy na kompletnej radiostacji R-140. Zażywamy słońca, kąpieli i relaksu. Rozmawiamy o kondycji Klubu i planach na przyszłość. Stan osobowy biwaku na dzień 07 lipca: Piotr SP2JMR, Beata SQ3KM i Jerzy SP3SLU, Ania i Robert SQ3GOK, Jacek SP3SLM, Marysia i Bartosz SQ3NQA, Bóba (weteranka obozów SP3KWA - Przybrodzin w latach 90-tych) z Tomkiem i dziećmi.
   11 lipca na adres biwaku dotarła paczka kurierska z upragnionym nowym transceiverem FT-950 ! Jest to przełom w dziejach Klubu i sukces organizacyjny ekipy SP3KWA. Dziękujemy VY TNX wszystkim, którzy pomagali pozyskać środki na zakup wymarzonego sprzętu: Członkom Klubu, Spółdzielni Mieszkaniowej "Tęcza" i Sponsorom.
   Podczas biwaku doskonale sprawdziła się radiostacja R-140 wraz z antenami. STAR dojechał bez szwanku do Kosewa. Stacja w oryginalnym komplecie nadaje i odbiera codziennie w zakresach 1,8 - 28 MHz spotykając się ze sporym zainteresowaniem. Korespondenci krajowi i zagraniczni znają i wspominają R-140 z wojsk byłego Układu Warszawskiego. Dodatkowo, sygnał naszej R-140 jest chwalony za jakość modulacji ! Wszyscy członkowie Klubu uczestniczący w biwaku zostali przeszkoleni w obsłudze R-140, prezes PZK Piotr SP2JMR korzystał z niej w zawodach IARU, a Jurek SP3GEM rozmawiał z ekspedycją
 DX  JanMayen JX50.
    W  kolejnych dniach biwaku przebywali z nami : Daniel SQ3EPP z YL i małym Leonem, Staszek SQ3LVQ, Mateusz SQ4U, Sławek SP3OKS, Marek SP3GRH z YL i córką, Wojtek SP3QFV, Radek SP3OKU z YL, Władek SP3OKT z YL, Romek SP3LMM z YL, Krzysiek SQ7LRB z YL, Krzysiek SP3TLF, Witek SP7WNA, Wojtek SP3FON, Jurek SP3GEM, Andrzej SP8NR i liczni zainteresowani goście jeszcze bez znaków krótkofalarskich. 15 lipca biwak zakończono, wóz łączności SP3KWA powrócił cało do Mariantowa.

Galeria biwakowa Kosewo 2011