Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
209903

Biwak Kosewo 2015 - SP3KWA/3 znów nad jeziorem Powidzkim

Kameralnie i bez rozgłosu, lecz jak zawsze wesoło i z przygodami przeżyliśmy lipcowy biwak  w Kosewie (1-15.07.2015). Co można o nim powiedzieć...? - Był bardzo krótkofalarski. Radiostacja pracowała w eterze rekordowo aktywnie, liczba QSO powyżej 1000, w tym i zawody, i długie tematyczne pogawędki na 80m wieczorową porą, i aktywacja obszaru SPFF-111. Prowadziliśmy też super ciekawe nasłuchy łączności lotniczej, widząc i słysząc samoloty wykonujące nad nami swoje manewry, ćwiczenia, lub rutynowo korzystające z lotniska Powidz.   

Czy był to typowy biwak Klubu SP3KWA ? Odpowiedź trudna. Tradycja mówi, że tak, używany znak radiostacji SP3KWA/3 również. Ale liczba rdzennych klubowiczów na biwaku tak niska, że nie będę jej publikował, są zdjęcia. Co byłoby bez dusz towarzystwa takich jak Paweł SP7NJR, Darek SP3EEV z XYL, Marek SP9UO z XYL, Darek SQ3SWC, Daniel SP3HSZ z XYL Sylwią SQ3RFE, Bartek SQ3NQA z Marysią SQ3SWM, Kazio SP3QDE, oczywiście Mateusz SQ4U z Białegostoku (od 2011 zawsze z nami w Kosewie) i inni ? Byłoby smutno. Tymczasem cieszyliśmy się koczowaniem kilkanaście metrów od brzegu jeziora, niezliczonymi kąpielami, radiostacją pod gołym niebem i smakiem tzw. powidzkiej herbaty, która od tego roku weszła do kanonu wakacyjnych trunków krótkofalarskich (receptura znana tylko wtajemniczonym). 

 

 

Darek SP3EEV podczas CW QSO, osobista XYL w tle.