Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
209890

Rok 2014

Utworzone w marcu 2014 zestawienie (SP3SLU) bazuje na liście członków SP3KWA z roku 2013 (brak Władka SP3OKT - SK, dopisywani są nowi członkowie Klubu). Formalnie członkostwo opiera się na: chęci przynależności do Klubu i opłaceniu składki członkowskiej. Co jednak z realną działalnością ? Nasz Klub jest prawdziwym gospodarstwem ze sporym inwentarzem i  bogatym spektrum działań. W ostatnim czasie sprowadziliśmy do SP3KWA  sprzęt radiokomunikacyjny, którego ilość wystarczyłaby dla 2 - 3 klubów o skromnym profilu działaności, pod warunkiem czyjegokolwiek zainteresowania.  Te urządzenia są do wykorzystania przez klubowiczów w lokalu i poza nim, w ramach dowolnych akcji krótkofalarskich. Mamy doskonałe warunki do rozwijania indywidyalnych zainteresowań i realizacji wspólnych celów w grupie.

"Klub Krótkofalowców SP3KWA działa w oparciu o pracę społeczną członków i instruktorów"

"Klub (...) prowadzi zajęcia w lokalu Osiedlowego Klubu "TĘCZA" przy ul. Spółdzielców 4 oraz w terenie"

Wprowadzenie dodatkowych, nieformalnych kryteriów, takich jak: OBECNOŚĆ W KLUBIE CHOĆ RAZ W 2014r. (swoją drogą żałosne kryterium) , INNE FORMY WSPARCIA DZIAŁALNOŚCI KLUBU, jest tymczasowe i ma pomóc  w realnym określeniu stanu osobowego. Nie liczba członków na liście, lecz jakość działań stanowi o naszym istnieniu. Rozpatrywany był już wariant ostateczny - likwidacja i zakończenie działalnosci Klubu z powodu braku aktywnosci członków. Obecnie rozsądniejsze wydaje się ograniczenie aktywności do poziomu podstawowego, możliwego  do udźwigniecia przez garstkę wciąż tych samych osób. Priorytetem jest utrzymanie lokalu ( "drzwi otwarte" w dni klubowe - piątki) i gotowość do krzewienia krótkofalarstwa wśród potencjalnie zainteresowanych, każda forma pracy z dziećmi i młodzieżą. Star 266 niszczeje w oka mgnieniu, wystąpiła korozja i spękania lakieru w miejscach zamarzania wody. O układach radioelektronicznych lepiej nie myśleć. Nikt nie zaproponował realnego miejsca garażowania na zimę.

Gdyby nie wsparli naszego grona koledzy Zbyszek SQ3TGO i Daniel SQ3TGU, chyba leżelibyśmy na całej linii. Spotykamy się regularnie i działamy. Ale grupa licząca 3 - 5 osób do  wszelkich zadań zwykłych oraz specjalnych, to zbyt mało. Mit o kondycji i prężności Klubu SP3KWA można ostatecznie obalić. Pozostaje walka o przetrwanie, trudna wobec przeświadczenia, że prawie nikomu na tym nie zależy.

c.d.n.

Mile widziane wszelkie propozycje i uwagi. SP3SLU.


ZNAK


IMIĘ

BYŁ w klubie w 2014

opłacił
skłAdkę
członkowską

INNE
formy WSParcia

         

SQ3NMP
 SQ3TGT
SP3OKS

MARCIN
KRYSTIAN
SŁAWEK

v
v
v

v
v
v

-
-
v

 SQ3GOK

ROBERT

v

v

v

SP3GRE

SŁAWEK

v

v

v

SQ3TGO
SQ3TGU
SP3SLU
SQ3KM
SP3GRH
SP3ENI
SP3UUX
SQ3EPP
SQ3NMO
SP2WLB

ZBYSZEK
DANIEL
JUREK
BEATA
MAREK
EUGENIUSZ
ZYGMUNT
DANIEL
OLEK
SŁAWEK

v
v
v
v
v
-
-
v
-
v

-
-
v
-
v
v
-
-
-
-

v
v
v
-
-
-
-
v
-
v