Klub Krótkofalowców SP3KWA w Turku - Klub SP3KWA Turek - Biwak Kosewo 2015 - SP3KWA/3 znów nad jeziorem Powidzkim

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
184468

Biwak Kosewo 2015 - SP3KWA/3 znów nad jeziorem Powidzkim

Kameralnie i bez rozgłosu, lecz jak zawsze wesoło i z przygodami przeżyliśmy lipcowy biwak  w Kosewie (1-15.07.2015). Co można o nim powiedzieć...? - Był bardzo krótkofalarski. Radiostacja pracowała w eterze rekordowo aktywnie, liczba QSO powyżej 1000, w tym i zawody, i długie tematyczne pogawędki na 80m wieczorową porą, i aktywacja obszaru SPFF-111. Prowadziliśmy też super ciekawe nasłuchy łączności lotniczej, widząc i słysząc samoloty wykonujące nad nami swoje manewry, ćwiczenia, lub rutynowo korzystające z lotniska Powidz.   

Czy był to typowy biwak Klubu SP3KWA ? Odpowiedź trudna. Tradycja mówi, że tak, używany znak radiostacji SP3KWA/3 również. Ale liczba rdzennych klubowiczów na biwaku tak niska, że nie będę jej publikował, są zdjęcia. Co byłoby bez dusz towarzystwa takich jak Paweł SP7NJR, Darek SP3EEV z XYL, Marek SP9UO z XYL, Darek SQ3SWC, Daniel SP3HSZ z XYL Sylwią SQ3RFE, Bartek SQ3NQA z Marysią SQ3SWM, Kazio SP3QDE, oczywiście Mateusz SQ4U z Białegostoku (od 2011 zawsze z nami w Kosewie) i inni ? Byłoby smutno. Tymczasem cieszyliśmy się koczowaniem kilkanaście metrów od brzegu jeziora, niezliczonymi kąpielami, radiostacją pod gołym niebem i smakiem tzw. powidzkiej herbaty, która od tego roku weszła do kanonu wakacyjnych trunków krótkofalarskich (receptura znana tylko wtajemniczonym). 

 

 

Darek SP3EEV podczas CW QSO, osobista XYL w tle.