Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto jest online

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Co, gdzie, kiedy ...

Brak wydarzeń
Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
181956
Próby DELTY Daniela SQ3TGU

Zdjęcia z prób i instalacji anteny DELATA 3 x 28m, którą wraz z BAL-UN'em samodzielnie wykonał Daniel SQ3TGU. Próby odbyły się w Mariantowie, w październiku 2013. Następnie antenę zainstalowaliśmy w QTH Daniela SQ3TGU. Sąsiaduje ona z anteną klubową, na dystans jednego bloku mieszkalnego. W instalacji anteny, oprócz naszej ekipy pomagał gościnnie Czesiek SP3EOL z Chodzieży.

Pożegnanie Władka SP3OKT
Zawody IARU VHF 2013 - Skarżyn-Kolonia

Zawody IARU VHF 7-8 września 2013 były to dwa dni niezapomnianej przygody na górce w Skarżynie-Kolonii. Wyprawę na zawody UKF poprzedziły nasze eksperymenty antenowe i  różne pomysły racjonalizatorskie. Wszystko zadziałało, a do tego miejsce przeurocze i wspaniała pogoda. Słuchając pasma 144MHz miałem wrażenie, że to fale krótkie. Słychać było stacje SP, DL, OK, OM, UR, 9A, S5, HB, HA, YO, OH, SM, OZ, E7 itp. Najwięcej Czechów, Niemców, po kilkadziesiąt stacji, w tym z sygnałami 59+
Byli z nami: Tadek SP3OCC, Zenek SP3JBI, Robert SQ3GOK, Władek SP3OKT, Daniel i Zbyszek (w dniu egzaminu na Świadectwo Op.), Jacek SP3SLM i Marcin SQ3NMP (w środku nocy), Krzysiek SP3TLF, Sławek SP3GRE (zaocznie), Sklejka i piszący te słowa Jerzy SP3SLU. Za rok powtórka.

 

Festyn rekreacyjny S.M. TĘCZA 08.2013

30 sierpnia 2013r. tradycyjnie już uczestniczyliśmy w festynie sportowo rekreacyjnym "Żegnaj lato na rok" organizowanym na zakończenie wakacji przez Spółdzielnię Mieszkaniową "TĘCZA" w Turku, na Osiedlu Wyzwolenia. Pod względem technicznym niewiele się zmieniło, kolejny raz oferowaliśmy jako atrakcję zwiedzanie Stara z R-140, przeprowadzaliśmy konkurs telegraficzny dla dzieci oraz udostępnialiśmy łącze na telefonach polowych, cieszące się ciągłym zainteresowaniem. Tylko my - coraz starsi, a dzieciaki coraz większe. A tak wyglądał nasz udział w festynie w roku 2011.
Być może wskutek danej akcji bezpośrednio nie przybędzie w Polsce krótkofalowców, ale w pamięć dzieci zostają wpisane pozytywne obrazy i wrażenia, co w którymś momencie ich życia może niespodzianie zaowocować.

Z wizytyą w Poroninie